Svět PsP

Homepage

PlayStation Portable (PSP)

PlayStation Portable, neboli také PSP je mobilní herní konzole vyvinutá společností Sony. Mezi její nejsilnější stránky patří LCD displej s rozlišením 480 x 272 bodů a formátem zobrazení 16:9, který zobrazí až 16 milionů barev, stereo reproduktory a také skvělý výkon oproti jiným mobilním konzolím.

Pokud jste milovníkem multiplayer her, pak ani na vás tvůrci PSP nezapomněli. PlayStation Portable je vybaven Wi-Fi, díky čemuž můžete hrát až s 16 hráči ve vašem okolí, nebo se připojit k internetu a hrát přes něj. Pokud jste již vlastníky Play Station 3 (PS3), tak věřte, že díky bezdrátovému propojení s PSP, můžete jednoduše přenášet mezi oběma konzolami přenášet soubory, hry, filmy i hudbu. Kromě toho, že můžete hrát hry přes internet, můžete si díky integrovanému webovému prohlížeči prohlížet webové stránky a sledovat vaše oblíbené RSS kanály. Nově umožňuje PSP i internetové telefonování pomocí Skype.

PSP, ale není jen herní konzolí. Můžete si na ní přehrát hudbu v MP3, prohlížet obrázky, nebo pustit film, který si jednoduše pomocí software, který je součástí balení PSP převedete z DVD, či CD přímo do PSP.

Další výhodou PSP je, že nejste omezení pouze na jeho relativně malý display, protože není nic lehčího, než připojit PSP k vaší televizi a můžete si opět užívat pořádného obrazu.

Co se týče ovládání PSP, pak věřte, že je téměř totožné s klasickým PlayStationem (vlevo čtyři šipky a vpravo čtyři tlačítka).